maanantai kuulumiset
Huomenta <3 Täällä ollaan herätty uudesta kodista ja suht paljon aikaan saaneena. Nyt ollaan jo vahvasti voiton puolella, koska kaikki tavarat on siirretty ja muutamat seinäpinnat valmiina uudessa kodissa. Eilen tein instagramiin videoita ja kuvailin mm tapetointia. Postaus aiheesta tulossa asap, kunhan saan vähän vielä siivottua tyttöjen huonetta.
Viikonloppu vietettiin häähumussa ja oli kyllä aivan ihana tunnelma, hääpari, ruoka ja koko kattaus. Ensi viikolla jatketaan häiden parissa ja toivottavasti siihen mennessä taltutetaan tämä räkä/yskä tauti. Mekoksi mulle valikoitu, super mukava trikoomekko josta postailin viime viikolla. Sen kaveriksi ”koriste” sukkikset ja korkeat kengät. Hiukset suoristin ja jätin simppelisti auki. Kirkossa kyllä ihailin niin monien hiuksia ja upeita kampauksia. En vaan oikein ole hyvä hiustenlaittaja ja aika valuu enemmän meikkien parissa. Täytyisi kyllä vähän tsempata hiustenlaiton suhteen.
Ihanaa uutta viikkoa, vaikka harmaus ja pimeys onkin valloillaan. Kynttilät palamaan, glögiä, pipareita ja ehkä jo muutamat joulukoristeet. <3Sara
ps.vastaan teidän kommentteihin tänään, kiitos niistä 🙂 ja pahoittelut viivästyksestä!













Jade
11/21/2016Ihana lukea taas näitä teidän kuulumisia? Hei, ei se haittaa mitään vaikkei oo mikään mestari laittamaan hiuksia,en itsekään todellakaan oo… ? Ja varsinnkin, kun miulla on näin ohuet hiukset ei siitä meinaa tulla mitään…❤ Eikä miun äitikään kovin mestari siinä oo?
Voi vitsit, nyt alko itekin tehä mieli piparia ja glögiä, pitää vanhemmille mainita asiasta? Ootan kyllä innoissani joulua!
Ihanaa loppumaanantaita!❤
Laura
11/21/2016Häät on aina ihania.. Ja olette kaunis pari ? ?. Sulla olikin kiva vastaaminen,katsoin et 52 kommenttia siinä yhdessä postauksessa. Mut kiva et jaksat vastailla lukijoille :). Paranemisia sinne, lämmittäkää glögiä ja pipareita siihen mukaan..Mukavaa alkuviikkoa.
Sara Parikka
11/21/2016pikku hiljaa 😉 On tärkeetä vastailla ja se on mulle kivaa puuhaa <3
Kiitos, nami mitä mielikuvia <3
Niina
11/21/2016Kyllä ne häät ovat niin ihania (: Sulla on nätti toi takki? missä olet ostanut sen? kun se on kaunis näköinen ja kyllä olette aivan kaunis pari 🙂 ei se haittaa mitään vaikkei olet mikään mestari laittamaan hiuksia, itsekään en ole todellakaan hyvä laitamaan hiuksia ja oppimalla vaan siitä tulee mestari.
Mukavaa alkuviikkoa sinne myös 🙂
Sara Parikka
11/21/2016kiitos <3 takki on mangosta 🙂
Niinpä, pitäisi alkaa treenailemaan kampauksia 😀
Kiitos samoin 🙂 <3
Mimmi
11/21/2016Voi ei, siellä mennään samoissa tunnelmissa kun täälläkin ? meillä alko lauantaina lapset kuumeilemaan ja ite lähdin tänään kesken työpäivän korkeen kuumeen takia kotiin ? paranemisia sinne ❤ ps. En mäkään osaa ikinä omalle tukalleni mitään tehdä, vaikka muille väsäänkin kampauksia ? joten nou hätä! ?
Sara Parikka
11/21/2016E I K Ä :/ voih, toivottavasti paranette pian <3<3
heheheee, ihana piristys toi 🙂 Kiitos <3
ester
11/21/2016Nätti Sara ja joo hyvää viikkoa koitetaan ottaa kuitenkin suht rauhallisesti.?:)
Sara Parikka
11/21/2016heh, 🙂 jep! Kiitti <3
Sanna
11/21/2016Onnea uuteen kotiin! <3
Mullakin jäänyt vähän kommentointi vähemmälle. Mutta joka päivä käyn täällä kurkkimassa. Saan niin paljon voimaa kirjoituksistasi taapero arjen keskellä. Oot niin ihana äiti lapsillesi, että ihan kateeks käy. <3 Toki jokainen on omalla tavallaan se paras äiti lapsilleen. Mutta ihailen niin tapaasi olla äiti 🙂
Ei muuta, kun hyvää joulunodotusta teidän koko perheelle! <3 Varmasti ihanaa olla joulu uudessa kodissa. Aikanaan muutettiin 23 joulukuuta. Olikin mukava herätä jouluaattona muuttolaatikoiden keskeltä :'D
Sara Parikka
11/21/2016Kiitos todella paljon sanoistasi <3<3 Voih.. kyllä mullakin ne "huippu mutsi" hetket ovat, trus me 😀
Ihanaa joulunodotusta myös sinne koko perheelle <3<3 ja kiitos kovasti 🙂 heh, voin kuvitella, koska täällä juurikin herätään jätesäkkien keskeltä 😀
taskuapinat
11/21/2016Moikka!
Onnea uuteen kotiin ❤
Meillä Jannika oli viimeviikon enterorokossa ja vkl Jonttu sairastu.
Toivottavasti teillä vaan flunssaa.
Ne tapetit oli ihanat mitä olit instaan kuvannut. Hyvää alkavaa viikkoa teijän poppoolle ❤ onko lila ja tytöt ollu ihmeissään uudesta kodista?
Sara Parikka
11/21/2016ääääh :/ meilläki se entero ollu muutamaan otteeseen.. Voi teitä, toivottavasti siellä voidaan pian hyvin <3
Lila on ollut eniten ihmeissään ja tytöt lähinnä innoissaan 😀 Saa vaan vahtia koko ajan kun tavaraa ympäriinsä 😀
Ihanaa viikkoa sinne myös ja paranemisia <3
Rita
11/21/2016Mistä sukkahousut on ostettu? 🙂
Sara Parikka
11/21/2016vitsit, olisko pieces merkkiset.. on kyllä toooosi vanhat 🙂
Taika
11/21/2016Ihanaa, pääsitte uuteen kotiin ennen joulua! Me löydettiin uusi koti ja kohta alkaa pakkailupuuhat täälläkin. 🙂 Teillähän on monet häät juhlittavana 🙂 Kesällä piti olla kaveripariskunnan häät, mutta heidän tiet lähtikin yllättäen sitten eriteille. :/
Täällä on kans kynttilät, glögiä ja pipareita 🙂 Paranemisia, meillä oli just kans nuha/yskä pikkusilla joka alkaa pikkuhiljaa olla selätetty.
Täytyy vielä sanoa, että entisessä blogissa sinun vastaukset erottui paremmin, kun oli sillai eritavalla. 🙂
Mukavaa viikkoa!
Sara Parikka
11/28/2016Eikä ihanaa, onnea tosi paljon tulevasta kodista, huikeeta! 🙂
Hei ihana kuulla että siellä on flunssa selätettynä, kivaa viikkoa teidän koko perheelle <3