Ruokaisa salaatti – resepti

Moi! Tykkään napata&testata erilaisia reseptejä somesta, etenkin jos ne vaikuttaa helpoilta. Tämä tuli vastaan instagramissa ja tuunasin siitä meille sopivan. Kannattaa testata! Maistuu hyvältä myös seuraavana päivänä. Parasta reseptissä on se, että se toimii arkeen sekä juhlaan. Ihanaa viikonloppua <3


Ruokaisa salaatti
Tarvitset:
- 1 kurkkua
- 1 rasia kirsikkatomaatteja
- 1 punasipulia
- 2 purkkia kikherneitä
- 2 pussia soijapapuja (nappasin pakkasesta)
- yhden sitruunan mehu
- noin 4 rkl pestoa
- 2 mozzarellaa
- 4 rkl seesaminsiemeniä
Ohje: Pilko kurkku, tomaatti, punasipuli ja mozzarella. Sekoita kaikki ainekset keskenään ja tarkista maku. Lisää tarvittaessa sitruunan mehua tai pestoa.











Anniina Kuutti
01/08/2025Koska tulle live
Sara Parikka
01/10/2025tänään tuli IG:ssä 🙂
Pinja
04/11/2025Rakastan just tällaisia reseptejä, jotka on helppoja mutta silti täynnä makua – ja bonuksena vielä se, että maistuu seuraavanakin päivänä (ehkä jopa vielä parempana 😄).
Sara Parikka
04/23/2025Hei ihana kuulla ja iso plussa just toi jos ruokaa voi syödä vielä seuraavana päivänä 🙂 <3