p e r j a n t a i n r a n d o m
P interest on niin ihana ja kiva paikka haaveilla, inspiroitua ja ihailla.. Illalla haaveilu padin+pinterestin kanssa on parasta. Kasaan teille uusia sisustusjuttuja pian. Pieniä muutoksia oon taas kyhäillyt kotiin 🙂
E nergiaa on aamusta saakka ja valoisuus auttaa heräämään pirteenä. Pirteys jatkuu myös usein iltaan ja nukkumaan meno venyy.. silti aamulla on suht helppoa herätä kun valoisuus on täydessä tapissa!
R entoutus viikonloppu edessä.. rauhaa, ruokaa ja rentoilua.
J äätelö tekee tuloaan elämäämme pitkän talven jälkeen.. 😀 erityisesti on maistunut Jymy jädet ja uutuus pätkis..
A utolla ajo tulee nyt viikonloppuna tutuksi sillä ajan ensimmäiset pitkät matkat.. Juhannuksena on tarkoitus myös lähteä autolla liikkeelle, joten pitkät matkat tulee tutuiksi. Mullahan on ollut kortti vasta vajaat kaksi vuotta. 🙂
N yt.fi julkaisi musta haastiksen maanantaina liittyen instagramiin, voit kurkkaa sen täältä jos kiinnostaa. 🙂
T erassi avattu, piha laitettu ja kesä virallisesti alkanut meidän kotona/pihalla. Grilliruoka maistuu ainakin vielä tähän aikaa kesästä erittäin hyvältä ja odotan jo ensimmäisten pizzojen tekoa! mmm!
A vokado on yksi suosikeistani minkä voin yhdistää melkein mihin vaan, pastaan, smoothieen, leivälle <3 Avokadosta tykkään eniten sellaisenaan ja oon aika tarkka sen suhteen millainen guacamole on hyvää, hehe!
I ilta-aurinko on yksi kesän ihanimmista jutuista.. Se lämmittää mutta ei porota ja jotenkin illalla on ihana tunnelma. Nyt meillä on ensimmäistä kertaa kodin piha+parveke ilta-aurinkoon päin ja oon tästä erityisen innoissani. Saas nähdä tuleeko siitä nyt nautittua eri tavalla kuin ennen. 🙂
(kengät/newbalance/*polhem, housut/JC/*jcjumbo, paita/ginatricot/*polhem, kello/furla/*avenze) *saatu












NNiina
05/26/2017Kävin äsken lukemassa sun haastiksen nyt.fi niin se olin musta mahtava ja tykkäsin siitä! ?? ja tämä blogi on kivaa ??
Sara Parikka
05/27/2017Oi miten kiva 🙂 Kiitos <33
T
05/26/2017Sama täällä! Hyvä haastattelu ja kaiken oli jo voinut todeta blogissa ja instassa, mutta oli kiva kuulla perustelut omin sanoin 🙂 Ihanaa kesää <3
Sara Parikka
05/27/2017🙂 ihana kuulla!! samoin sinne ihanaa & lämpöistä kesää <3
Johanna
05/27/2017Ihanat hiukset! Pirteitä ja niin kauniita kuvia muutenkin ? Toi paita näyttää tosi mukavalta päällä, niin kevyen oloinen. Onko siihen jotain mallimerkintää lapussa?
Sara Parikka
05/27/2017Kiitos ihana <3
Ei tainnut olla mitään spessu merkintää 🙂 mutta on kyllä ihana päällä!
Essimm
05/27/2017Näyttää ihan siltä 100% pellavaa paidalta? Mulla on kans ja on kyl supermukava paita! 🙂
Sara Parikka
05/27/2017hei jooo just sellanen toi on 🙂
Johanna
05/27/2017Jes kiitti, taisin löytää! ? Lähti tilaukseen tämä ja vaaleanpunainen ?
Sara Parikka
06/02/2017ai sitä on myös vaaleanpunainen, aaah <33